עובדות מענינות שלא ידעתם על טקילה

בין אם זה בצורה של צ'ייסר לצד מלח ולימון או מרגריטה קפואה, כמעט כולכם לגמתם את טעם הטקילה בשלב כלשהו בחייכם. (ומן הסתם, לרבים מכם בטוח יש סיפורים על האנגאוובר שנבע בעקבות החוויה).


למרות העובדה שטקילה הינה אחד המשקאות הפופולאריים ביותר, קיימים הרבה מאוד מיתוסים ואגדות, ומידע מוטעה בנוגע למשקה המקסיקני המופלא.


הנה שש עובדות מטורפות שאולי לא ידעתם על טקילה:

1. טקילה היא מסקל, אבל מסקל הוא לא טקילה: מסקל הוא משקה שמופק מצמח האגבה. מסקל יכול להכיל מספר סוגים וזנים של אגבה ממקומות שונים ברחבי מקסיקו, אבל טקילה חייבת להכיל לפחות 51% אגבה כחולה.2. טקילה חייבת להיות מיוצרת במקסיקו: בדיוק כמו ששמפניה חייבת לבוא מאזור חבל "שמפיין" בצרפת כדי להיקרא "שמפניה". טקילה חייבת להיות מיוצרת באחד מ5 אזורים ספציפיים במקסיקו. כל סוג של "טקילה" שנעשתה מחוץ לאזורים אלה תקרא תזקיק אגבה, או מסקל.


3. אפשר לייצר יהלומים סינתטיים עם טקילה: פיזיקאים מהאוניברסיטה האוטונומית הלאומית של מקסיקו מצאו דרך לייצר יהלומים באמצעות טקילה. הקריסטלים הם קטנים מדי כדי להפוך להיות תכשיטים, אבל הם יכולים להועיל בדרכים תעשייתיות אחרות, ויש המשתמשים בהם בשבבי מחשבים. למידע נוסף..


4. לטקילה יתרונות בריאותיים רבים: מחקרים הראו כי קיים מרכיב בטקילה העוזר לגוף בפירוק שומן, אשר יכול להפחית את רמות הכולסטרול הרע. שוט שנלקח אחרי ארוחת ערב יכול לסייע לעיכול המזון בגופכם.


5. מחירי הטקילה כנראה יעלו בקרוב: למרבה הצער, שמועה אומרת כי המחירים של צמחי האגבה צפויים לעלות ביותר מ -100% בשנת 2018. אנו יכולים לצפות שבעקבות כך המזקקות יאלצו להעלות מחירים של טקילה כדי לכסות את העלות הגוברת של חומרי גלם .


6. אנשים מוכנים לשלם הרבה עבור טקילה טובה: על פי ספר השיאים של גינס, הבקבוק היקר ביותר של טקילה נמכר אי פעם הלך אספן פרטי עבור 225,000 $. הבקבוק היה עשוי זהב לבן ופלטינה, והכיל טקילה שיושנה 6 שנים ושווה 2,500 $.

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול