חמשת סוגי הג'ין


ג'ין הינו אחד המשקאות הנמכרים והמוערכים בעולם המשמש אותנו להכנת משקאות רבים ומגוונים.


ג'ין נרקח לראשונה לפני למעלה מ 500 שנים, במאה ה16, ע"י כימאי הולנדי למטרות רפואיות.

ידוע שג'ין מורכב מתבלינים רבים שהדומיננטי מבניהם הינו גרגירי ערער, כמו כן תוכלו למצוא תבלינים נוספים, שונים ומגוונים כמו כוסברה, קינמון, רוזמרין, אנג'ליקה ופירות הדר רבים.

במאמר הבא נסקור את 5 הסגנונות השונים של הג'ין:


London Dry Gin

לונדון דרי, הינו סגנון מאוד פופולארי של ג'ין. אפשר לומר שרוב האנשים שתבקשו מהם לתאר ג'ין יתארו את הסגנון הזה. ג'ין מהסגנון "לונדון דרי" יהיה בדרך כלל מאוד יבש, בעל טעמים וארומות חזקים של ערער. בשביל להחדיר את התבלינים הבוטנים (הצמחיים) השונים, משרים אותם באלכוהול בתהליך הזיקוק השני או השלישי. כל מזקקה משתמשת בקבוצה שונה של תבלינים ובמינונים שונים ליצירת הג'ין הייחודי שלה. מומלץ להשתמש בסוג זה של ג'ין בקוקטיילים כמו ג'ין וטוניק, מרטיני יבש ו Aviation.

מותגי לונדון דרי מפורסמים: Hayman's London Dry Gin, Gordon's, Beefeater, Tanqueray, Bombay Sapphire.


Plymouth Gin

פלימות ג'ין הוא הבן דוד הפחות יבש של הסגנון "לונדון דרי" והוא חייב להיות מיוצר בפלימות, אנגליה. לסגנון זה טעם יבש ואדמתי ופחות דומיננטיות של ערער מכל ג'ין אחר. התבלון הייחודי של סגנון זה מכיל שורשים רבים המעניקים את הטעם האדמתי. קיים רק מותג ג'ין אחד השייך לסגנון זה, והוא נקרא Plymouth, והוא זוקק לראשונה בשנת 1793. ניתן להשתמש בג'ין זה כתחליף ללונדון דרי בקוקטיילים השונים.


Genever Gin

זהו הסגנון המקורי והראשוני של הג'ין, זה שנוצר ע"י כימאי בהולנד לשימושים רפואיים, הוא שונה מהסגנונות האחרים במספר מובנים. ההבדל המשמעותי ביותר הינו שבסגנון זה משתמשים בגרגירי שעורה (Malt) בתהליך הבישול, במקום במיקס של דגנים שונים, שימוש בדגנים אלה מעניק לג'ין לאחר הזיקוק הרבה יותר צבע וטעמים בוטנים שמזכירים וויסקי. לאחרונה אנחנו רואים מגמת עלייה ניכרת בשימוש בג'ניבר בעולם הקוקטיילים, אבל בכל זאת תוכלו להנות משתיתו בכל דרך אחרת. המותג הנפוץ ביותר הקיים בשוק הינו בולס ג'ניבר.


Old Tom Gin

ג'ין תום הזקן (Old Tom) הינו גם קרוב משפחה של ה"לונדון דרי", אך מדובר בסגנון מתקתק ועדין יותר. יש המתארים את הסגנון הזה כ"בין לונדון דרי, לג'ניבר" בגלל שלמרות המתיקות המעודנת יש לג'ין גוף יבש. סגנון זה מתאים ביותר לקוקטיילים כמו Tom Collins, Gin Rickeys וכמובן Martinez, אך הוא משתלב מצוין גם בקוקטייל Ramos Gin Fizz. המותג הנמכר ביותר בארץ השייך לסגנון זה הינו Hayman's Old Tom Gin.


ג'ין עולם חדש International Style Gin

המושג "עולם חדש" משמש לתיאור כל הסגנונות החדשים של הג'ין. בדרך כלל כולם משתמשים באותו תהליך זיקוק ולכן מדובר על שינוי בתבלינים ובטעמים. בכולם תמצאו ערער אך עם זאת תוכלו למצוא רכיבים בוטנים מגוונים יותר. בג'ין הנדריקס Hendrick's לדוגמה, תוכלו למצוא גם מלפפונים וורדים.

ההבדל בטעמים ובניחוחות בין הסגנונות והמותגים השונים הוא עצום! אז בכדי להבין איזה סגנון הוא המועדף עליכם, תצטרכו לטעום סוגים שונים ומגוונים של ג'ין עם רכיבים בוטנים שונים. נסו לשנות את סוג הג'ין בקוקטיילים האהובים עליכם ותגלו עולמות חדשים וייחודים המסתתרים בסגנונות השונים.

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול