ההיסטוריה של כוס הקופ

עודכן: 2 באוג׳

כוס הקופ, משמשת אותנו בעולם הברים בקוקטיילים רבים, אך האם ידעתם שבעבר שמשה הכוס לשתיית שמפנייה?


היא דומה לכוס מרטיני אך עגלגלה יותר, היא שמשה בעבר בתור כוס לשתיית שמפנייה, אך עם השנים הוחלפה כוס השמפניה לכוס גבוהה ואלגנטית וכוס הקופ הפכה שימושית מאוד בעולם הקוקטיילים.

האגדה מספרת שכוס הקופ יוצקה על גבי השד השמאלי של מארי אנטואנט, שהייתה מלכת צרפת האחרונה ואשתו של לואי ה-16, מלך צרפת בעת המהפכה הצרפתית, שרצתה שחברי בית המשפט ירימו כוסית למען בריאותה וישתו מכוס שעוצבה על גבי שדייה. האמת היא, שכוס הזכוכית "קופ" הומצאה עוד בשנת 1663 באנגליה, הרבה לפני שלטונה של המלכה.

כוס הקופ, היא אחת הכוסות הראשונות, אם לא הראשונה, שהומצאה במיוחד לשתיית שמפנייה, וכך מתנפץ לו המיתוס על מארי אנטואנט. אז מאיפה הסיפור הזה מגיע? טוב ששאלתם.

ישנם ממצאים היסטורים המראים שלמעשה אכן היו למארי קערות פורצלן יצוקות בצורת השד שלה, שלמען האמת בהחלט מזכירות את כוסות הקופ. הן נועדו עבור שתיית חלב כחלק מה"Pleasure Dairy", מנהג שבו המלכה ועוזרותיה היו מתלבשות כמו חולבות ובילו בחליבה ויצירת חמאה בכפר הקטן שלה בוורסאי. ארבע קערות מקוריות עדיין קיימות במוזיאון הלאומי בפריז.הכוס שעוצבה על גבי שדייה של מארי אנטואנט


אף אחד לא יודע בוודאות מאיפה קיבל יוצר כוס הקופ שאנו מכירים היום את ההשראה ליצירתה, אך אין ספק שאינה מתאימה לשתיית יין מבעבע מכיוון שהכוס מאפשרת לבועות לברוח בגלל שטח הפנים הרחב עם האוויר ובכך מסכנת את בעבוע השמפניה. בעבר,השמפניה לא הייתה מבעבעת כמו היום, ולכן היום בקושי משתמשים בקופ לשתייתה.

כוס הקופ אהובה ותוכלו למצוא אותה בסרטים רבים ובכל בר. היא הרבה יותר נוחה לשתיה מכוס המרטיני ה"שפיצית", שממנה בקלות נשפך הנוזל. הגודל הקטן שלה והעיצוב המעוגל המושלם יוצר חוויה כייפית והרגשה בטוחה שהמשקה לא ישפך לכם אפילו כשאתם שתויים.

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול