ההבדל בין לימון לליים

לימון וליים הם פירות הדר חמוצים המגיעים מאותה משפחה, עשירים בוויטמין C אך בעלי תכונות וצבע שונה.


צבעו של הליים הוא ירוק והוא בדרך כלל קטן יותר מהלימון, שצבעו צהוב. למרות ההבדלים בטעם, בצבע ובגודל, מדובר בפירות בעלי יתרונות תזונתיים דומים ומעט קלוריות.

שלא יעבדו עליכם – קיימים בשוק לימונים ירוקים קטנים, אך עדיין מדובר בלימונים! הדרך הטובה ביותר להבדיל מבחינה חזותית היא פשוט לחתוך את לימון או הליים ל2. קליפתו של הליים דקה יותר משל הלימון וכמו כן, אין לו גרעינים!.


שימוש בלימון או ליים בקוקטיילים

בעולם הקוקטיילים קיימים קוקטיילים רבים המכילים לימונים או ליים. יש כאלה שלא מייחסים חשיבות לשימוש בלימון או בליים ומבחינתם לא קיים הבדל משמעותי. הנחה זאת אינה נכונה כלל וכלל, נסו לשנות את הלימון בקוקטייל שלכם בליים ותראו שקיים הבדל מאוד משמעותי.

בסרטון תוכלו לראות מידע נוסף על ההבדלים בשימושם בקוקטיילים:מה חמוץ יותר ומה מתוק יותר?


בגרף: גרם סוכר ל30 מ"ל מיץ.


כמו שניתן לראות מהנתונים המופיעים בגרף, לליים יש יותר חמיציות ופחות סוכר מללימון. גרף זה יכול לעזור לכם לאזן את הקוקטיילים שלכם ולהפיק את מיצוי הטעמים מכל פרי.


יתרונות בריאותיים:

הלימון והליים בעלי יתרונות בריאותיים רבים, שניהם עשירים בוויטמין C וקיימות עדויות מההיסטוריה על שימוש בפירות אלו כדי לנצח מחלות שנובעות כתוצאה מחוסר בוויטמין זה. Gimlet, הקוקטייל המפורסם ביותר המבוסס על ג'ין, בתוספת סוכר וליים. הומצא במקור כדי להלחם במחלת ה"צפדינה" אצל מלחים בספינות שנחשפו להרבה שמש ומעט ויטמין C.

בנוסף לכך, פירות אלו ידועים ביעילותם בטיפול בבעיות בעיקול, מערכת הנשימה, בעיות כלי דם ולב, בעיות עור, שיער, סיוע בגמילה מעישון, ובטיפול בעודף משקל.

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול